Sdílej

10 českých desek, které letos slaví 10 let od vydání

Ještě jednou se v tomto roce podíváme na výročí, která letos slaví české desky. Před několika týdny jsme začli pěticí československých desek, které slaví letos 20 let, článek naleznete zde. Na něj jsme navázali výběrem deseti českých desek, které letos slaví 15 let a vy si ho můžete připomenout zde. Dnes se podíváme na rok 2007 a na deset českých desek ,které letos slaví 10 let od vydání. Výběr určitě není měřítkem kvality, protože rok 2007 byl víceméně slabej, proto to bereme spíše retrospektivně a možná i trochu jako možnost vás vyprokovat k nějaké reakci v diskuzi na FB.

Supercrooo – 2 Nosáči Tankují Super
Třetí a zároveň poslední album českého fenoménu jménem Supercrooo. Double CD kompilace toho nejlepší od pražské dvojky obsahovala i šílenosti jako Boom Click Click Boom z roku 1996.

sc

Fany&Nasty By Jaro Cossiga – Beat Apetit
Tohle album je zajímavý především faktem, že se jedná o první beatboxovou desku u nás. Na svou dobu celkem povedená věc, které Fany, Nasty a Jaro Cossiga věnovali půl roku svého života.

beat

IdeaFatte, DJ AKA – 365
Pepek, Fatte a DJ AKA a jejich první společné album 365. Idea byl v minulosti ze strany Boombapu hojně dissován, proto samotné umístění téhle desky v našem seznamu je víceméně recese. Na druhou stranu se spoustu věcí změnilo a už není rok 2007.

if

IsCream Boyz – IsCream Boyz Mixtape Vol. 1
Smack a Shadow D se svým prvním materiálem, který si okamžitě získal přízeň posluchačů a tam kde skončili Supercrooo pomyslně pokračovali právě IsCream. Originální hudba, originální rap a nová etapa českého rapu mohla začít.

is

LA4 – Panoptikum
Lavorova první a za mě zatím asi nejlepší deska kterou vydal, letos rovněž slaví deset let od releasu. Osobně mám nejradši Mánie feat. Supercrooo.

la4

Marpo  ‎– Rapstar
Marpo, pokud zrovna nezpívá s Chinaski Skákal pes pro děti, tak vydává desky jak na jezdícím páse. V roce 2007 vydal svou třetí studiovku Rapstar.

marpo

Bow Wave – Spotřebič
Třetí a zároveň poslední deska karlovarské bandy Bow Wave se jmenovala Spotřebič a stejně rychle jako se po prvním koncertu na HHKempu dostali do povědomí posluchačů, tak se i záhy s touto deskou ztratili do propadliště dějin.

bow2

BPM – Slova
A teď už jde do tuhého, Lipo, Paulie Garand, Kenny Rough a jejich debutové album Slova. Pro někoho téměř básnický rap plný emocionální atmosféry, pro jiné měkký popík pro slečny.

bpm

Disgrafix – Zakázané Ovoce
Disgrafix měl na začátku svého působení velký potenciál a videoklip Štvanci dával naději na originální syrový pouliční rap z jihu Moravy. Debutová deska Zakázané Ovoce však tuto naději uhasila.

disg

2. Jakost  ‎– Kvulikurvachudejm Vitae
Pokračování Divokýho Západu 2. jakost vydala svou debutovou desku Kvulikurvachudejm Vitae před deseti lety. Singly Pořád nabito a Tenkrát? se celkem chytly.

2.jakost

Credit: https://www.discogs.com (special thnx Juri81)

Komentáře

komentáře