Sdílej

10 českých rapových desek, které letos oslaví 15 let od vydání

Před několika dny jsme si připomněli 5 československých desek, které letos oslaví 20 let od svého vydání, článek si můžete připomenout pod tímto odkazem. Vzhledem k celkem velkému zájmu o tento článek jsme se dnes rozhodli v podobném duchu pokračovat. Připomeň si 10 českých desek, které letos slaví 15 let od vydání.

P.H.A.T. – Frekvence P.H.A.T.
Tahle deska je vlastně první sólové album Jamese Colea a způsobila na scéně velký poprask. Jedni ji milovali, druzí nenáviděli. Já sám ji považuji za nejlepší českou rapovou desku roku 2002

phat

Indy a Wich – My 3
Druhý nejlepší český zářez roku 2002 a zárověň jedna z nejzásadnějších českých desek vůbec. Dodnes se běžně hraje na mejdanech a nechyběla ani vinylová verze.

indy a wich

Divokej Západ – Divokej Západ
Další klasika z roku 2002. Tohle album se doslova, jak jaderná reakce, rozšířila od západu až na východ republiky a fláky jako Pocem Holka, Tvoje Vina, nebo Mlať Skinheada Do Hlavy se staly hymnami.

dz

A CZo Yakko? – Demo´N´StraCZe
Tahle deska, ač pouze jako demáč, se zasloužila v roce 2002 o značnou pozornost. O většinu produkce se postaral Sasa a opavská formace A CZo Yakko? se díky ní dostala za hranice svého města.

acz

Lyrik Derby vol. 2
Zatímco první díl sklízel celkem úspěch, druhý díl Lyrik Derby se příliš nepovedl a bylo na něm spoustu zbytečných tracků.

LyricDerby2_Cover

Bow Wave – Sami Z Dat
První deska karlovarské bandy Bow Wave byla celkem žádaná a to zejména díky, do té doby ne příliš častému, spojení živé kapely a rapu.

bow

Projekt-Ill – Svět Na 85!
Celkem povedené demo pražské bandy Projekt-Ill si okamžitě získalo své posluchače i místo na scéně.

proj

deZRECHTS – Pod Zemí EP
První deska formace deZRECHTS z Jižních čech, která byla vlastně alternativou jiné jihočeské bandy Dizzastar. Pod Zemí byla lyricky velmi zajímavá deska, příliš velký zájem posluchačů však nevyvolala.

de

DeFuckTo – Pár Vět
Zlínská formace DeFuckTo byla na začátku první dekády 21. století velmi žádanou kapelou a její koncerty byly vždy vyprodané. Postupem času však jejich „všechnojedopohody“ styl přestal bavit a ani deska Pár Vět na tom nic nezměnila.

def

Severská Dvojka
Rok 2002 měl svoje zástupce také na severu republiky a formace Severská Dvojka si dokázala celkem rychle vzít své místo na scéně. Za nejlepší track na jejich debutové desce považuju Sex.

sev

Credit: https://www.discogs.com (special thnx Juri81)

Komentáře

komentáře