Sdílej

10 nejslavnějších mrtvých rapperů, kteří nám nejvíce chybí

Svátek mrtvých už je sice nějaký ten pátek za námi, ale my jsme přesto v rámci dnešního speciálu vytvořili poctu těm nejslavnějším a nejlepším rapperům, kteří už bohužel nejsou mezi námi. 10 nejslavnějších mrtvých rapperů, kteří nám nejvíce chybí. Odpočívejte v pokoji.

Tupac Shakur
2Pac byl dne 7. září 1996 několikrát zasažen kulkou během přestřelky v Las Vegas na rohu Flamingo Road a Koval Lane. Byl zasažen do hrudníku, pánve, do pravé plíce, pravé ruky a stehna . Shakur byl převezen do University Medical Center, kde o šest dní později zemřel. Jeho vrah nebyl nikdy dopaden.

tupac4

Eazy E
Člen legendární formace N.W.A. se nechal v únoru roku 1995 hospitalizovat s podezřením na astma. Později mu však bylo bohužel diagnostikováno AIDS, zemřel o měsíc později 26.3.1995.

EAZYE_Stern

The Notorious B.I.G.
Šest měsíců po Tupacově smrti byl zabit také Biggie Smalls. Rovněž byl zastřelen během jízdy v autě pouhých 16 dní před vydáním své nejúspěšnější desky Life After Death. Biggie zemřel 9. dubna 1997 ve věku 24 let.

The Notorious B.I.G.

Big Punisher
Americký portorikánec Big Pun podlehl infarktu 7. února 2000. Příčinou jeho nemocného srdce a potíží s dýcháním byla jeho nadváha, se kterou bojoval po celý život. V době úmrtí vážil 316 kilogramů.

070715-Music-MCS-Referencing-Themselves-To-Michael-Jordan-Big-Pun

Ol´ Dirty Bastard
Jeden z nejvýraznějších členů Wu-Tang Clanu Russell Tyrone Jones aka Ol’ Dirty Bastard zemřel pouhé dva dny před svými 36 narozeninami (zajímavá shoda okolností, že první album Wu-Tang Clanu se jmenovalo Enter the Wu-Tang (36 Chambers)). ODB zkolaboval během nahrávání ve studiu u RZA, následná pitva zjistila, že podlehl na předávkování smrtelné kombinace cracku a Tramadolu.

Ol dirty Bastard

Proof
Detroitský rapper a člen D12 byl zavražděn během přestřelky v klubu na 8. Míli, která vyeskalovala po předchozí hádce. Byl zasažen celkem čtyřikrát do halvy a hrudníku. Pitva odhalila velké množství alkoholu v krvi.

Proof

Big L
Slavný rapper z Harlemu Big L byl zavražděn 15. února 1999 během jízdy v autě. Zasažen byl celkem devětkrát, z toho nejvíce do obličeje a hrudníku. Obviněn z vraždy byl jeho přítel Geard Woodley, pro nedostatek důkazů byl však později propuštěn, případ tak nebyl dodnes vyřešen.

bigl

Nate Dogg
West Coast rapper Nate Dogg zemřel 15. března 2011 v Long Beach ve věku 41 let. Jeho smrt byla způsobena sérií několika mrtvic, které utrpěl během několika posledních let svého života.

Nate_Dogg

Guru
Člen legendární formace Gang Starr zemřel 19. dubna 2010 ve věku 48 let po té co upadl do kómatu a prodělal srdeční zástavu. Během několika posledních let svého života bojoval s rakovinou.

GURU

J Dilla
J Dilla aka James Dewitt Yancey byl rapper a hudební producent z Detroitu v Michiganu. Zemřel 10. února 2006 ve věku 32 let na následky trombotické trombocytopenické purpury, což je vzácné onemocnění krve. Zemřel tři dny po vydání svého posledního alba Donuts.

jdilla

Další známí mrtví rappeři:

Phife Dawg
Sean Price
Mac Dre
Lord Infamous
Capital Steez
Slim Dunkin
Pimp C
MC Trouble
Magnolia Shorty
Lil Snupe
Lil Phat
Joe C
Freaky Tah
Eyedea
Dolla
Charizma
Camu Tao
Camoflauge
Big Moe
Big Bank Hank
Chinx
Soulja Slim
Chris Kelly
Lisa Lopes
Heavy D
Adam Yauch

Credit. hiphopmyway.com, blackbeat.topix.com, wikipedia.org

Komentáře

komentáře