Sdílej

AZ má k tracku „Save Them“ s Reakwonem a Prodigym videoklip + mini video rozhovor (CZ)

Tenhle track spatřil světlo světa už v dubnu, ale až teď se mu dostalo pocty v podobě videoklipu. AZ si na tomhle tracku přizval hip-hop veterány  Reakowona a Prodigyho.

Trio se spojilo proto, aby demonstrovalo svoje společensky uvědomělé smýšlení k alarmující situaci, která poslední dobu sužuje Spojené Státy napříč. Od policejní brutality, až po stále aktuální rasismus a ignoranci reálného stavu věcí. My můžeme jen doufat, že právě umělci se správnými vědomostmi, inteligenci a citem pro věc využijí tuto platformu k vyvolání debaty, která bude zažehne neoblomnou touhu po změně.  Právě AZ ve své sloce reflektuje otázku vztahu mezi obyvateli komunit a policií. Přímo v něm říká: „N****s getting bodied cause of beef and just came home/Shots at policemen, every weekend, it change tones,” což ve volném překladu znamená: „N***s umíraj kvůli roztržkám, sotva přisli domů / Střílej na poldy, každý víkend to mění tón“.  Reakwon taky nezůstal pozadu a „nasolil“ tam syrové rýmy podobné těm z dob Wu-Tang Clanu. Zatímco Prodigy se postaral o energické grande finále v poslední třetí sloce.  Beat k této skladbě vyprodukoval Buckwild společně s Jay-Allenem.

AZ mimo jiné finalizuje práce na svém projektu s názvem „Dope or Die 2″ o kterém prohlásil, že bude jeho posledním. Fanoušci se nedočkavě třepou, jelikož je to už víc než pár let, kdy sám AZ ohlásil vydání pokračování legendárního alba „Dope or Die“ (1995), které se navíc dočkalo po patnácti letech v roce 2010 re-releasu v podobě „Dope or Die: 15th Aniversary Edition“. Proto můžeme track „Save Them“ brát jako menší útěchu do doby než on sám oznámí dlouho očekávané „Dope and Die 2″.

 

Finišuji Doe or Die 2.  Nejdůležitější pro mě je motivovat lidi k tomu, aby se neztrácela pravá láska pro „game“.
Já mám zápal a lásku pro věc a předpokládám, že jsem stavěný pro to, pro co ostatní „mamrdi“ stavěni nejsou. Žeru to.
– AZ (duben 2017) -

 

Níže se můžete podívat na dokument který vytvořil Aquarius Chaney. V něm si poslechneme pár tracků a krátký rozhovor s AZ z roku 2015, který jsme pro vás přeložili do češtiny (stačí jen zapnout titulky). Další aktuální info již brzy. Peace

 

Všechny práva vyhrazena: Aquarius Chaney

Komentáře

komentáře