Sdílej

LL Cool J – 1 2 3 4

 

PicsArt_09-22-11.16.47

V dnešním díle Našeho Tipana se opět vrátíme do kolébky Hip-Hipové kultury za jedním z domorodých Mcs, který přežil více než 3 dekády rapového dějepisu a i tento rok jste ho mohli vidět v jednom z našich příspěvků na majku u Dreho v Aftermath.

Dnes si dáme jednu z nejznámějších pecek naší generace, se kterou se muselo za všech okolností počítat. Jedná se o hitovku „1 2 3 4″ Od LL Cool J, na kterou se tehdy přišli roz*ebat i homies z New Yorku, jmenovitě pak MethodMan, Redman, starý dobrý DMX, Canibus a Master P.

Track vyšel jako hlavní single na sedmém studiovém albu „Phenomenon“ v roce 1997 a produkoval jej sám LL spolu s Ericem Sermonem. Track se hlavně v USA stal zajímavým zejména pro svou spouštěcí reakci, která vyústila v Beef mezi LL a Canibusem. Jednalo se o fakt, že Canibus do svých bars zakomponoval pár vět na účet LLho tetování v podobě mikrofónu, čož pochopil pouze samotný Cool J a před samotným vydáním ještě prosil Canibuse jestli svoje linky nechce ještě změnit. Ten ikdyž podle všeho slíbil, že text trochu pozmění, nakonec se na to vysral a vznikly tak dvě verze tracku. Jedna verze je bez Canibuse a Master P a druhá Master P remix, která obsahuje všechny jmenované včetně Canibuse. Tak vznikl dávny beef mezi LL Cool J a Canibusem. My si dnes dáme verzi, ve které Canibus svými rýmy dissuje LL Cool Jje. Příští rok track „1 2 3 4″ oslaví dvacet let od svého vydání.

 

Komentáře

komentáře