Sdílej

Nas – Nas Is Like

Screen-Shot-2014-06-20-at-1.15.02-AM

Nasir bin Olu Dara Jones , spíše známý jako Nas je americký rapper, hudebník a herec, narozen v roce 1973 v Brooklynu. Jeho otec je jazzman a bluesman Olu Dara, který pochází z Mississippi. Nas výrazně ovlivnil americkou hip hopovou scénu, hlavně na východním pobřeží Spojených států. Nejznámější je jeho debutové album Illmatic, které je mnohými kritiky hodnoceno jako jedno z nejlepších hip-hopových alb všech dob.

PicsArt_10-05-12.33.25

Dnes si připomeneme jednu z jeho četných „zásadních“ hitovek z třetího studiového alba „I Am…“ , vydanou v březnu roku 99′. O produkci se tehdy zasloužil DJ Premier a šlo o v řadě šestou spolupráci mezi Nasem a Premierem, který o produkci onoho beatu dodal.

„Tenhle shit je šílený. Našel jsem starou desku u mého domu na Long Island a byla pohozená u Luteránského kostela v takovém růžovém obalu s černou rybou uprostřed. Chtěl jsem jí vyhodit do popelnice protože to vypadalo, že na ní není nic hot. Ale něco mi řikalo, že bych jí měl nejdříve prtáhnout přes gramce, jestli náhodou nenajdu něco použitelného. Nakonec tam byl sample, který jsem rozdělil na tři části, doplnil živým beatem a „Nas Is Like“ byl na světě“.

Pojďme se tedy podívat na jeden z tracků z roku, který byl dle slov většiny extraligových MCs posledním rokem opravdového hip hopu.

 

Komentáře

komentáře