Sdílej

Brooklynský Justo a Showbiz (D.I.T.C.) posílájí pouliční syrovost v podobě alba ‘BLACK OPS’

Brooklyn, to je úrodná půda pro jedny z nejlepších a nejpřísnějších emcees historie. Odtud také pochází rapper JUSTO, který vytvořil s členem ikonické D.I.T.C. crew SHOWBIZem tým a před pár dny tak pod Black Jewel Entertainment mohlo spatřit světlo světa jejich nové album s názvem BLACK OPS.

Justo se ozval už v roce 2015 kdy vydal mixtape s názvem 7-1-OCHO,  který mu celý vyprodukoval mexický zabiják OCHO VAZQUEZ. Jméno alba odkazovalo na Justův area code 718, který přetransformovali do kódu 7-1-OCHO. Stejně jako u tohoto alba se Justo u Black Ops drží klasického schématu, který byl tak populární v 80. a na začátku 90. let. Jeden deejay versus jeden emcee. Názvem BLACK OPS se však snaží všem připomenout to, proč se právě Brooklynu občas přezdívá Vietnam. Celkově se jedná o nádherně vyváženou kompilaci 11 tracků. Ten který nese název totožný s názvem alba, je naprostým klenotem po hudební stránce a Justova flow mu jen přirozeně přidává lesk navrch. On sám odhaluje, že album je poctou těm nejlepším co kdy měli možnost chytnout „majk“ do ruky.

Po poslechu zjistíte, že některé z nich nejen dorovnal, ale i přesáhl a potvrzením je to, že mu beaty na toto album neprodukoval právě nikdo jiný než beatmaker těžké váhy SHOWBIZ. Ten se s ním mimo jiné objevil v úvodním videu k prvnímu tracku „The Council“ po boku DJ PREMIERa a DJ VIC BLACKa z Gang Starr Foundation, kteří mu po vstupu do haly legendarních D.I.T.C. Studios předají kufřík s mikrofnem uvnitř. Pro někoho, kdo ho nezná je třeba podotknout, že právě tento moment je dosti symbolický a jak Primo tak Vic tím vysílají jasný signál, že dávají požehnání jak jeho projektu tak i jeho plánům dobít to co mu právem patří. My mu to taky přejeme také.

Track který vystupuje na albu nejen melodicky z řady je “Hood Politics”. Justo v ní prohlašuje jasně: “Fuck Hood Politics” aneb srát na politiku „hoodu“ a zejména její příběhy plné násilí, přestřelek, policejních aut, záchranek i vražd. On sám se pak přiznal, že jeho nejoblíbenějším trackem z alba je “Can’t Take Y’all Seriously”. Po jeho poslechu opravdu zjistíte, že hodně lidí ve hře díky svým skillz brát vážně opravdu nemůže. Celkově se albem snaží demonstrovat pravý význam slova MC, substance která je dnes hojně nedostatkovým zbožím. Jak se mu to celé podařilo si sami poslechěte.

“Chtěl jsem aby lidi zažili tu surovou a nenastrojenou povahu nahrávky a vydali se se mnou na cestu do doby kdy opravdu záleželo na tom co říkáte a ne na tom kolik 808 zvuků ve svém tracku použijete.”
—Justo k albu ‘Black Ops’

 

Black Ops LP

Vydáno dne 21.06. 2017 pod Black Jewel Entertainment
Tracklist:
01. The Council
02. Can’t Take Y’all Seriously
03. Dog Eat Dog
04. Black Ops
05. J U Da Real (Freestyle 1)
06. Hood Politics
07. J U Da Real (Freestyle 2)
08. NYCE
09. Beautiful World
10. Ring
11. Rocimity
Koupit na iTunes

Komentáře

komentáře