Sdílej

Interviews: Na šálku kávy s umělkyní Yvett Jarošovou vystupující pod pseudonymem Artistyf

Je tomu pouze pár dní, co mě ve zprávách přistálo velmi zajímavé video. Jednalo se o kresbu kanadského rappera Madchilda, o kterou se postarala velmi talentovaná mladá slečna Yvette Jarošová, vystupující pod svým pseudonymem Artistyf. Nedalo mě a zapátral sem po její tvorbě více do hloubky. Na jejím kontě jsem našel velmi povedené kousky. U jednoho z nich jsem se však musel pozastavit. Jednalo se o portrét zástupce gangsta rapu Ice Cuba. Poté co jsem tento portrét zahlédl, ihned sem Yvettu kontaktoval a položil pár otázek.

Ahoj Yvette, mohla by ses naším čtenářům představit? 

Ahoj, tak třeba ve zkratce. Je mi 24 let, pocházím z Litvinova, ale už 3. rokem bydlím v Irsku, v Dublinu. Před tím jsem byla půl roku v Sydney [ právě tam jsem si uvědomila, že v Česku žít rozhodně nechci, moc negativity ].

Jak jsi se dostala k malování potažmo kreslení?

V podstatě z nudy. Haha. Bylo to právě v období, kdy jsem se vrátila z Austrálie a nevěděla jsem co se sebou. Práci jsem nemohla sehnat, protože jsem neměla skoro žádný pracovní zkušenosti, myslela jsem si, že když mám strojní průmyslovku, tak se ze mě zaměstnavatelé posadí na zadek, ale nebylo tomu tak. Tak mi kamarád nabídl práci a bydlení v Irsku a já nabídku přijala. Tohle bylo někdy v srpnu, ale já měla nastoupit až v prosinci, takže jsem bydlela u mamči a čekala netrpělivě na prosinec, po prázdninách se většina mých přátel odstěhovala do Prahy, takže už nebylo moc s kým se každej den flákat. Jednoho dne jsem si řekla, že bych si asi ráda pokreslila zdi v pokoji, tak jsem to udělala. Nakreslila jsem si podle mě super malbu na motivy Breaking Bad. Chytlo mě to a tak jsem začala kreslit na papír. Dlouhou dobu jsem kreslila jen tužkou.. v podstatě obrazy na platno jsem začala dělat až letos v březnu pod pseudonymem Artistyf.

Živíš se tím nebo jde pouze o tvůj koníček?

Momentálně se tím živím, v srpnu jsem udělala celkem riskantní krok a skončila jsem v práci abych mohla kreslit a malovat každej den.

Co je tvou nejoblíbenější předlohou k tvorbě? 

Nejoblíbenější předlohou? Určitě moji oblíbenci… herci, zpěváci, rapeři, filmový postavy, KOMIKSACI. Jo, miluju komiksy.

Mezi tvými kresbami jsme našli i pár rapperů. Jak jsi se k nim dostala? Popřípadě poslechla sis při práci i jejich tvorbu?

Já absolutně miluji hip hop, tak nějak vždycky tomu tak bylo. Poslouchám buď hip hop když kreslím nebo koukám/poslouchám streamy. Ice Cube je můj nejoblíbenější rapper ever. Strašně se mi líbí jakej to je gangster a z jeho hudby to strašně smrdí, tak to má být. Celkově veškerej americkej oldschool hip hop si ráda poslechnu. [absolutně nenávidím trap]

K našim nejoblíbenějším, patří právě portrét Ice Cuba. Můžeš nám prozradit jak dlouho vznikal?

Ice Cube byl můj 3. obraz, co jsem zkusila. Malovala jsem to asi 3-4 hodiny. Je to dělaný akrylovkama.

Děkujeme, že si nám o sobě něco málo prozradila a do budoucna přejeme mnoho úspěchů. Jestli je něco co bys nakonec našim čtenářům chtěla sdělit, máš prostor.

Já děkuji. Čtenářům bych ráda sdělila akorát tak to, co teďka říká každej, JESTLI NĚCO OPRAVDU CHCEŠ, JDI SI ZA TÍM a sleduj moje videa.
Dík a čau.

Chceš si s námi o již zmíněný portrét Ice Cuba zasoutěžit? Tak nás pozorně následující dva dny sleduj, jelikož v jedno z dnů odstartujeme ve spolupráci s Artistyf exkluzivní soutěž.

Ice Cube

 

Support: 

Artistyf Fan page

Artistyf Youtube channel

Komentáře

komentáře