Sdílej

Method Man posílá video k „The Classic“ v originál i remix verzi s Cortezem + bonus miniprofil producenta 5th Sense

O tom že album Meth Lab 2: Lithium je na spadnutí jsem si psali už v tomto článku dříve takže není třeba to nějak dál rozmazávat. Je jasný že Method Man udržuje svůj standard a kvalitu na vysoké laťce a ne jinak tomu bude věřím i v dalším pokračování uspešné Meth Lab 1.

Mezitím než se dočkáme posílá nám Method Man aka Clifford Smith další klip k tracku s názvem „The Classic“ a rovnou k ní přidává  remix verzi s NY rapperem Cortezem. O beat se postaral Luminary a 5th Seal který má ve svém katalogu beaty pro lidi jako Rass Kass, Immortal Technique, Joell Ortiz, Talib Kweli, AZ, Blahzay Blahzay, Lupe Fiasco, Krs One, Rass Kass, Kool G Rap, Canibus, Nutso.  Verze s Cortezem spatřila světlo světa už na začátku tohoto měsíce ale Method Man nám posílá svoji video variantu až teď.

Kdo je Cortez?

Cortez vyrostl v broklynské čtvrtí Bedford–Stuyvesant aka Bed Stuy. Pokud vám to něco říká, tak je to přesně ta čtvrt kde Notorious B.I.G. palil svoje freestyles v 17-ti letech. Cortez stejně jako Biggie nevyrůstal v peřince se zlatou lžičkou v hubě a právě hip hop mu pomáhal dost filtrovat všechny stresy a trable kolem něj.  Jeho idoly se v průběhu těch let stali například Notorisou B.I.G., Kieth Murray, The Fugees, Joe Buddens, Jay-Z a další.  Sám řekl že od té doby co chytl tužku do ruky ne a ne přestat psát. Jednu dobu se dokonce objevil i v Top 5 URL Ligy (Ultimate Rap League) kdy tyto battly hostovali a soudcovali rapové legendy jako například:  KRS-1, Big Daddy Kane, Redman, Raekwon, Treach, Star & Buckwild a další.  Krom spolupráce s Method Man me ve svém katalogu i jiný slavná jména a je znám jakožto lyrický zabiják, jelikož jeho přednes v kombinaci s lingvistikou je přesně to co ho dělá unikátním ve freestylových battlech. Nemůžeme popřít že Cortez by se adaptoval v každém battlu freestylového světa. Jeho flow je zároveň jeho síla, agrese a hra se slovy zároveň. Inu posuďte sami.

„The Classic“ v remix verzi s Cortezem

Cortez měl za svoji karíeru možnost spolupracovat s lidmi jako jsou:

Method Man, Eric Sermon, Ginuwine, Cory Gunz, Fred the Godson, Oun P, Mickey Facts, Sha Stimuli, Paul Cain, Cassidy, Murda Ave Gang, Math Hoffa, D. Chamberz, Hollow Da Don, Charlie Clips  a mnohými dalšímí úmělci.

Kdo je 5th Seal? A znáte The Beat Bandits

5th Seal pochází Brooklynu, Místo na undergroundové NYC scéně si upevnil společně se svým parťákem Metaphysic (RIP) v rámci beat battlů. Duo ovládlo valnou většinu battlů a pojistili si tak své místo na výsluní new yorské hudební scény v roli začínajících producentů na vzestupu.   5th Seal byl také součástí produkčního týmu kapely Dead Prez zvaného „Down Beat“.  Jinak se živý různorodými aktivitami. Spolupracuje z  lidmi napříč branží, hip hop legendami, nezávislými umělci a angažuje se i v různých mainstreamových aktivitách. Mimo to, že produkuje tracky a alba se také angažuje i v psaní aranží pro televizi. Jedním z nich je třeba série reklam  „PEPSI MAX Hip Hop Audible“ v kterých se objevil například Talib Kweli, Lupe Fiasco, Snoop Dogg.  5th Seal je definitivně človek kterého byste si měli nechat na radaru jelikož o něm určitě ještě uslyšíme.

My jsme si pro vás připravili bonus v podobě tribute videa pro jeho zesnulého parťáka Metaphysic kde se dozvíte víc o tom kdo jsou Beat Bandits a za čím vším stojí.
Opět přeloženo do češtiny takže pokud nerozumíte tak snadno nelamte si hlavu a zapněte si české titulky.

5th Seal – In memory of Dj Methaphysic s českými titulky

(pro zobrazení titulků klikni na ikonu CC)

TAKE THE RECORDS OF YESTERDAY TO MAKE MUSIC FOR TODAY“     

Superbonus nakonec

Snad se nebudete zlobit, když lehce odbočíme od METHOD MANa avšak stále zůstaneme v New Yorku. Pokud jste se dostali až sem je jasné, že si to zaslouží odměnu. Ta přichází v podobě klipu od Blahzay  který jste měli možnost zahlédnout v tribute videu pro DJ METAPHYSICa. Track produkoval on sám a klidně se s vámi vsadím, že o něm v Česku nikdo nepsal (pokud ano poklona pro autora). Bohužel když se podíváme pravdě do očí tak zjistíme, že se tak dějě u valné většiny underground vypalovaček posledních 10 let. Lidi hltají mainstream a já neříkám že to je špatně, ať si každý poslouchá co chce, ale neměli by přitom zapomínat na underground, protože pokud to tak je,  tak to špatně je. Snad každy z vás si pamatuje legendární pecku od dua Blazhay Blazhay ( Blazhay Martell a PF Cuttin aka Alejandro alias dvorní DJ Seana Price) s názvem „Danger“ kde se na featuringu objevil Jeru The Damaja. Pokud jste si mysleli, že odešli do důchodu a pověsili řemeslo na hřebík tak jste na omylu. Stále aktivní, stále vydávají nový matroš.  My si teď od Blazay pustíme trošku starší ale humorný a vtipný klip “MAKE A LIVIN“. Hezké sledování!

 

 

„YOU WERE BORN AS ORIGINAL DON’T DIE AS A COPY“

 

Komentáře

komentáře