Sdílej

„Napsal a nahrál jsem 40 slok za 3 měsíce, takže Blakkwood nebude úplně tak špatnej“ říká Refew v nejnovějším rozhovoru pro boombap.cz

Před nedávnem přešel z Bigg Boss labelu do Blakkwoodu, venku má Ofiko mixtape a v nejbližší době chystá vydat další, mimo jiné se objeví i na chystané společné desce labelu „Blakkout“ plus se chystá stát textařem. O kom je zde řeč?

 

Zdraví tě boombap.cz, na úvod nám prozraď, kde a při čem jsem tě zrovna zastihli?

Čau, právě jsem vstal a jdu si dělat snídani.

Hrdě reprezentuješ Libeň, jak to tam vypadá s rapovou scénou? Doporučíš nám nějaká jména nebo je to tam mrtvý?

V Libňi to vždycky žilo, ale nikdo tam neměl ty „koule“ na to to posunout dál, přesto že jsme tam měli pár talentů. Ale kdo určitě stojí za zmínku je Zachar Kulikov, kterej sice nedělá rap, ale je to libeňák jak lusk a dělá královský beaty.

Pokud se budeme bavit čistě o hudební tvorbě, co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch a co pro tebe bylo naopak největším zklamáním?

Sice to ještě nevyšlo a ještě to není ani smíchaný, ale už teď jsem nejvíc pyšnej na novej projekt CD Blakkkak a jsem zklamanej z desky Na kredit, která mě nebaví zvukově a hlavně protože z tý desky jde cejtit deprese. Neříkám že to je špatně, protože by podle mě neměly vycházet jenom veselý desky, ale tahle deska je fakt smutná.

Nejde se nezeptat na tvůj přestup z BiggBossu do Blakkwoodu. Na svém Fb profilu jsi se sice vyjádřil avšak mnoho lidí by určitě zajímal konkrétnější důvod. Jak to hodnotíš s odstupem času ?

Hodnotím to tak, že co se mělo stát se stalo. Nikdy nezapomenu na to „odkud jsem“ a jsem neskutečně vděčnej těm co mi fakt pomáhali s hudební kariérou, ale zároveň jsem napsal a nahrál 40 slok za 3 měsíce, takže Blakkwood nebude úplně tak špatnej jak si myslej nezasvěcení.

Ofiko mixtejp je úspěšně venku, můžeme se těšit i na první studiovku pod Blakkwoodem? Máš už nějakou představu případně, kdy by mohla vyjít a kdo by se na ní mohl objevit?

Ke konci listopadu vyleze ještě poslední klip z Ofika a to Jednou to dá feat. Boy Wonder. Pak už to bude definitivně uzavřený. A krom singlů co teď vypustím se můžete těšit na výše zmíněnej projekt Blakkkak, což bude mixtape s kvalitou alba, kterej bude zároveň tím nejlepším co jsem kdy udělal. A ještě bych mohl dodat že to vyjde na jaře.

Od sólo tvorby se přesuňme k vaší společné Blakkwood desce Blakkout, co by jsi nám k ní řekl? Popřípadě si jí pár slovy odpromuj. 

Deska Blakkout je zajímavej projekt s krutou produkcí a jsem rád že jsem se na ní mohl podílet. Dokonce jsem napsal Sharlotě 1 a tři čtvrtě textu, čímž jsem rozjel „kariéru“ textaře a budu se v tom chtít dál rozvíjet. Jinak deska Blakkout vychází 9.11.16.

Jaký je tvůj momentální playlist, při cestě na koncert či ve volném čase?

Já poslouchám fakt všechno napříč žánry, ale v poslední době si ujíždím na R’n’B hitech od Ushera, Craiga Davida, B2K atd.

Taková ta klasická otázka na vysněnej feat je docela klišé, ale co jsem procházel rozhovory s tebou nikdo se tě na to snad ještě nezeptal. Kdyby sis mohl splnit sen a mít na featu kohokoli na světě ať už živého či mrtvého, kdo by to byl?

S kým bych chtěl dát feat? Určitě Snoop Dogg, 2 Pac, Kendrick, Eminem, Rytmus, Igor Kmeťo.

Refew Blakkwood

Na závěr ti dám prostor pro vzkaz tvým fanouškům a našim čtenářům.

Díky všem za support v poslední době. Mám nejlepši fans. Furt něco vychází, tak si mě najděte na FB, IG nebo snapchatu, ať jste informovaný. Jsem tam pod nickem @refewblackcock. Btw díky za dobrý otázky.

Komentáře

komentáře