Sdílej

Pharoahe Monch a DJ Boggie Blind na Uprising festivalu 2017 společně s umělci z domácí scény!

Přesně 25.-26.8.2017 se na Zlatých Pieskách v Bratislavě bude konat jubilejní 10. ročník festivalu Uprising 2017

Na jeho programu se krom reggae legend objeví tak jako obvykle i hvězdy jak československé tak i zahraniční hip hopové scény. Jedním z nich bude i matador undergroundové scény a autor hitu Simon Says, který dříve při puštění strhával stropy v klubech a nutil fanoušky mlátit hlavou o zem. Nejde o nikoho jiného než o Pharoahe Monche, který do Bratislavy dorazí až z New Yorku a jeho show bude určitě stát za to. Krom toho se nám zde představí i Herbaliser se svojim Dj setem a budete mít možnost zkouknout i dubstep hip hopovou formaci Foreigh Beggars z Velké Británie. Můžete se těšit také na interprety naší domácí scény v podobě lidí jako P.A.T. a Mega M, Strapo, Boyband (Boy Wonder & Idea), Mc Gey, Solid Move či Gleb. 

Proč právě Uprising festival?

Uprising festival navštěvujeme každoročně a hlavním jeho důvodem je pohodová atmosféra, super lidi a příjemné prostředí kempu Zlaté Piesky s nedalekým wakeboardovým parkem. Ten pocit kdy si připadáte i v tak velkém davu jako jeden člověk nejde popsat slovy. Musíte ho sami zažít, abyste pochopili o čem mluvíme. Na podiu tohoto festivalu se vystřídalo za jeho desetileté působení spousty zvučných jmen hip hop scény. Například v roce 2012 Deliquent Habits a o rok později The Pharcyde. V roce 2014 se zde objevil Krs-One a rok poté Onyx, Dope DoD a Snak The Ripper. Minulý rok jsme měli možnost shlédnout legendy Sugarhill Gang a také švédské Loop Troop Rockers. To vždy v kombinaci s lokálními interprety. Tento rok se tento početný seznam rozrůstá o již zmiňováného Pharoahe Monche. Ten patří k nejvlivnější uderground Mcs právě díky svému osobitému stylu s velmi propracovanou lyrikou. Díky tomu si získal obdiv nejen lidí z brandže, ale také se dočkal kladných ohlasů od kritiků.  Za sountrack k filmu  „Miles Ahead” z roku 2016 získal dokonce ocenění gramy. Legendární Kool Moe Dee ho ve svoji knize „There’s a God on the Mic“ označil za 26-tého nejlepšího Mc všech dob. Před zahájením sólo kariéry vystupoval jakou součást dua Organized Konfusion s kterým se mu podařilo mezi lety 1991-1997 vydat 3 alba. Jako solista pak vydal od roku 1999 další 4 alba pod pseudonymem Pharoahe Monch. Jmenovitě Internal Affairs, Desire, W.A.R. (We Are Renegades) a P.T.S.D. (Post Traumatic Stress Disorder). Dobrou zprávou je, že během jeho show mu bude krýt záda Dj Boogie Blind.

 

Česká i slovenská scéna in da house

Domací scénu bude reprezentovat  Strapo, label Ty Nikdy a jejich koně Boy WonderIdea a Mc Gey. Dále projekt Solid Move, ktorý po rozpade A.M.O. dal dokopy Moe  a neboP.A.T. a Mega M. Na „stagi“ se objeví i festivalová stálice Mc Gleb so svojou grime, dnb, glitch hop show.

 

Reggae legendy světového formátu

Legendární desátý ročník festivalu Uprising se uskuteční 25. a 26. srpna v Bratislave na Zlatých Pieskách a pokud posloucháte reggae tak na programu naleznete přední hvězdy světové reggae scény jakými jsou Sean Paul, The Wailers, Alpha Blondy, Pendulum Dj Set, Foreign Beggars, Congo Natty, General Levy či Macka B.

V případě že se chcete na Monche podívat osobně tak být vámi neotálíme, jelikož VIP vstupenky jsou již vyprodané a počet těch klasických se taky rychle krátí.

 

Stay tuned!
Peace, Love and Unity

Uprising-Festival-2017-POSTER-1

Komentáře

komentáře