Sdílej

Pure Art aneb jak vidí slavné umělce Sara Calabrese.

Jsme rádi, že Vám můžeme představit umělkyni tak ohromně talentovanou, že ne jedno uhlí by s radostí milióny let čekalo, aby se teprve v její ruce proměnilo v diamant, prostřednictvím kreseb, kterými neustále ohromuje „kolemjdoucí“.

Mladá umělkyně z Prahy, momentálně máma na plný úvazek, pravým jménem Sara Calabrese, jenž nejraději vystupuje pod pseudonymem Pure Art, zhruba před půl rokem začala na svůj FB postovat díla v podobě portrétů, které svou až akademickou technikou dovádí k naprosté dokonalosti, jenž „okouzlila“ nejedno oko.

by Pure Art 3

by Pure Art 5

To ovšem nemohlo uniknout ani nám. Ve chvíli, kdy se Sára pustila do portrétů nejznámějších MCs počínaje vychytaným Ice Cubem přes Biggieho i Tupaca, staly se tyto tři kousky v „tuzemské hip hopové komunitě“ virální záležitostí a Cube s Biggim ve formátu A0 dokonce našly i své hrdé majitelé.

by Pure Art 1

by Pure Art

by Pure Art 2

Nedalo nám to a položili jsme Pure Art pár otázek, které nám přiblížily její osobnost a umělecký záměr, který jí z části umožnil živit se tím, co dělá ve svém volném čase nejraději.

Ahoj Saro, můžeš se představit naším čtenářům ?

„Ahoj, jmenuji se Sara, ale raději používám pseudonym Pure Art. Pochazím z Prahy. Kreslení se věnuji od raného dětství. Později jsem studovala graficky design. Nejraději maluji portréty, ale ráda se pustím i do jiných projektů, pokud mne nějakým způsobem osloví“.

Jak jsi se dostala ke kreslení ?

„Ani nevím, mám pocit, že něco tvořím odjakživa. Asi jedním z těch zásadnějších momentů je mé studium na škole grafického designu. Bylo to utrpení. Pronásledovaly mě pocity naprosté svázanosti. Vlastně jsem tvořila na základě subjektivních pocitů někoho dalšího a musela jet po daných kolejích. Teď se cítím volná, můžu tvořit co chci, čím chci a jak chci, to je Pure Art (čisté umění)“. 

Co kreslíš nejraději ?

„To je zvláštní otázka, mám pocit, že bavit může člověka spíše technika. Některá je opravdu zábavná, pamatuju si, že jeden portrét jsem namalovala odličovacími tampóny a štetcem na pudr. Jinak námět jako takový vychází z toho, v jakém je člověk zrovna rozpoložení, jaké má pocity atd. Za svůj život jsem měla různé etapy. Momentálně se zameřuji na realistickou kresbu, je to zajímavá práce. Člověk nesmí vidět to co je na papíře, to je jen maska, člověk v nejlepší světle, jak chce aby ho vsichni viděli, ale za tou maskou jsou osudy a příběhy. Někdy je človek zná a někdy ne a to pak dává prostor vlastním myšlenkám“.

Zajímalo by nás, jak jsi se teďka dostala k těm rapperum? A poslechneš si u toho i tvorbu toho intepreta když ho malujes?

„Začalo to Ice Cubem, to je srdcovka a jen v tom pokračuji, většinou neposlouchám u kresby žádnou hudbu. Ale mám v plánu i jiné projekty. Na stránce se budou objevovat i jiný osobnosti, ne jen ze světa hip hopu“.

Říkáš Ice Cube srdcovka, takže poslechneš si hip hop respektive gangsta rap ?

„Hip Hop poslouchám, jen u kresby mám ráda klid :)“.

Živíš se tím, kromě toho, že na plný úvazek teď pečuješ o své dítě?

„Uprímně, není to můj hlavní zdroj příjmů, chci aby tomu tak bylo, ale taky nechci aby se mi to znechutilo. Tak bych to nazvala prozatím jako moje hobby :)“.

Děkujeme že jsi nám něco málo o sobě prozradila, přejeme hodně úspěchu, jak v osobním životě, tak i v tom co děláš nejraději.

„Já děkuji vám za zveřejnění mojí práce:)“.

Chceš si s námi zasoutěžit o Tupaca ve formátu A0 v životní velikosti ? Zítra v 18h startujeme ve spolupráci s Pure Art Exkluzivní soutěž o tento Makaveliho portrét, který může mít kdokoliv z vás pověšený na zdi ! Sleduj Boombap 13.6. v 18:00 !

received_1715751088679953

Komentáře

komentáře