Sdílej

Rapsody v rámci Jam Roc Fridays posílá celkem tři singly s videem k jednomu z nich.

Rapsody je zpět

Od té doby co vydala Rapsody pod Jamla records album Crown EP a upsala se minulý rok pod Jay-Zeho Roc Nation to vypadalo jako by se po ní slehla zem. Opak je pravdou. To že se občas cíleně trefuje do ghetto problematiky a celkově bojuje proti ignoranci a pitoresknosti kterou vytváří systém jako takový víme. Přesvědčila nás o tom na tracku „Every Ghetto“ kde společně s Talibem Kwelim excelovali na beatu od Hi-Teka. A ne jinak je tomu i u singlu „The Pain“, který vypustila před pár týdny. Chvíli poté se k němu objevil i klip, který vám teď přinášíme.

#JamRocFridays v plném proudu

Track k němu produkoval Nottz, který se podílel například na třech skladbách pro album E.L.E. (Extinction Level Event): The Final World Front od Busty Rhymese z nichž osobně „uchcáváme“ dodnes. Jeho beat se také objevil v tracku Dangerous MC’s  z alba Born Again od Notorious B.I.G. kde se na featuringu objevil jak Busta, tak i Mark Curry se Snoop Doggem. Pro Swizz Beata zas vyprodukoval track „Big Munny“ a jako MC přispěl na posmrtné J Dillovo album „The Diary. Na seznamu lidí s kterými spolupracoval má pěknou řádku zvučných jmen. Například Scarface, Krumbsnatcha, Edo G, Royce Da 5’9″, Black Milk, Kool G Rap, M.O.P a mnoho dalších. Ale vraťme se zpět k Rapsody. To že její popularita stoupá strmě nahoru bylo jasné dávno předtím co byl její rým v tracku Complex (A Zulu Love) z alba Pimp the Butterfly od Kendricka Lamara označen za jeden z nejlepších veršů na albu. Single „The Pain“ je prvním ze tří, jež jsou součástí #JamRocFridays kdy se v Jamla records rozhodli že budou pouze v pátky vypouštět nový materiál. V textu Rapsody analyzuje problémy kdy lidé kteří vyrostli vedle sebe a reprezentují stejné hodnoty a cíle nejsou schopni najít společnou řeč, či vést konstruktivní dialog. Místo toho na sebe bezhlavě utočí a jsou schopni se pozabíjet klidně pro jeden pár bot Jordan nebo Nike. A právě Rapsody se ptá: „Proč? Co se s vámi stalo?“ Každý v sobě občas nosí bolest a nebo křivdu, ale to není důvod k tomu omlouvat své unáhlené činy, které vedou k sebe destrukci lidí a komunity jako takové. Dnes ne!

Video k singlu je exkluzivně ke shlédnutí na TiDALu, ale není třeba abyste se přihlašovali či si vytvářeli účet k jeho poslechu.

V rámci #JamRocFridays vydala Rapsody ze Severní Karolíny i další dva tracky s názvem „O.L.M. S“  a „The Point„. Na produkci prvního jmenovaného se podílelo duo Eric G & Kash a ten druhý má na svědomý 9th Wonder. Na featuringu se navíc objevila australská zpěvačka Nai Palm z neo soulové kapely Hiatus Kaiyote. Oba singly jsou opět k dispozici zdarma na TiDALu. 

“Feet on the sofa, so I always got a let up. I was born with the Force. Now you’ll never never catch us. Mind on the money watch the doors open like Tesla’s. I walk in the White House with a strut like George Jefferson.”
– O.L.M. S

“Everything is a chess game. I learned how to play well. Let go of them lame dudes. Peace out to wack females. Come get you a real one. So you learn how real love is”
– The Point

jamla-roc

Komentáře

komentáře