Sdílej

SUV ve kterém byl zavražděn The Notorious B.I.G. je na prodej za téměř 40 milonů korun

Jistě vám neunikla informace, že před necelým týdnem, tedy konkrétně 9. března 2017 to bylo přesně 20 let co nás navždy opustila jedna z největších rapových ikon všech dob Christopher George Latore Wallace, neboli Biggie, Big Poppa, Frank White, Biggie Smalls a hlavně The Notorious B.I.G.

a

Biggie byl zavražděň neznámým pachatelem a co přesně se stalo přibližuje například wikipedie:

V únoru 1997 odcestoval do Kalifornie propagovat své nadcházející album Life After Death a natočit hudební klip k prvnímu singlu „Hypnotize“. 8. března 1997 se účastnil předávání cen Soul Train Music Award, někteří diváci na něj „bučeli“, což bylo zapříčiněno jeho spory se scénou západního pobřeží USA. Po předávání cen se účastnil afterparty pořádané časopisem Vibe. Dalšími hosty na party byli např. Faith Evans, Sean Combs, zpěvačka Aaliyah a další. Krátce po půlnoci byla afterparty rozpuštěna hasiči, protože byl klub přeplněn. Biggie se se svými přáteli vracel do hotelu ve dvou vozech značky Chevrolet Suburban. Seděl na sedadle spolujezdce, řídil Gregory „G-Money“ Young, vzadu seděli Lil‘ Cease a Damion „D-Roc“ Butler. Sean Combs jel ve druhém voze se třemi bodyguardy.

b

V 00:45 zastavili na semaforu, po levé straně k nim přijel vůz Chevrolet Impala černé barvy. Řidič vozu, podle svědků Afroameričan oblečený v modré barvě, stáhl okénko a několikrát vystřelil do vedlejšího vozu, Biggie byl zasažen čtyřmi kulkami ráže 9mm. Pachatel ihned odjel, jeho oblečení vedlo k domněnce, že vrahem byl člen gangu Crips, který je známý nošením modré barvy. Christopher „Biggie Smalls“ Wallace byl převezen do nemocnice Cedars-Sinai Medical Center, kde v 1:15 zemřel ve věku pouhých 24 let. Jeho vrah nebyl doposud vypátrán.

BIGGIE

20 let po Biggieho smrti se rozhodl současný majitel zeleného GMC Suburban oslovit aukční server Moments in Time a nabídnout vozidlo k prodeji za stejnou částku, jako černé BMW ve kterém byl zavražděn 2Pac, tedy za 1 500 000 dolarů, v přepočtu tedy necelých 40 milionů korun.

e

credit: xxlmag.com, momentsintime.com, wikipedie.com

Komentáře

komentáře