Sdílej

The Funky Pandas aka Psycho Les (The Beatnuts) & Jeru Da Damaja, Afu-ra a další přijíždí do Česka v rámci DC Special Delivery Tour.

Jeru The Damaja Presents: Do The Right Thing

Jeru Da Damaja ve spolupráci s DC Shoes  přiváží do pěti evropských měst svůj projekt jakožto oficiální after party „DC Special Delivery Tour“.  Projekt The Funky Pandas je uskupením, které dal tento Brooklynský rodák dohromady se svým kámošem z Queensu  Psycho Lesem z The Beatnuts.  Po celou dobu je bude doprovázet parťák z Gangstarr Foundation Afu-Ra.  Dále vystoupí duo z Los Angeles zvané Zoolay (Don Ron and iLLz One) a City The King. Záda jim u toho bude krýt Dj Rob Manga z Nizozemí, Dj Goce z Makedonie a Dj Sensi z Belgie. Jedná se o ojedinělou událost která odstrartovala svoji pouť v kalifornské Pomoně, zastavila se v Barceloně a pokračuje dále právě v pražském klubu Storm a dále pak putuje do Amsterdamu, Londýna a zakončena bude v Paříži.

Věříme že persóný typu Jeru, Psycho Les a Afu-Ra není třeba představovat. Všem je jasné, že ta akce bude mega. Proto se víc zaměříme na další interprety, kteří bývají často na úkor těch hlavních opomíjeni.

Mrkni na The Funky Pandas

Zoolay

ZOOLAY rapové duo z  Los Angeles založené v roce 2007, Hudebně navazuje na „golden era sound“  který zkombinovali s osvěžujícím zvukem new schoolu. Za deset let jejich kariéry se jim podařilo vydat debutový mixtapeTHE APE TAPE (2008) který hostoval DJ Tommy Blak z Project Blowed. V celkem krátkém čase se jim podařilo prorazit napříč celou kalifornií a to i přesto, že tento mixtape vydali v nákladu 1000 ks. Díky tomuto úspěchu Zoolay věděli že se mohou posunout dále do vyššího levelu. Tím bylo album BLOOD, SWEAT & BEERS (2010). V tomtéž roce se crew musela rozloučit s jedním členem. Kreativní rozdíly, nedostatek vizi v kontrastu s jasným odhodláním dvou zbylých členů způsobil, že se s třetím členem kapely museli rozloučily. Zbyli dva Don Ron and iLLz On pokračovali dále a na své cestě se potkali  s producentem T.H.X Beats.
T.H.X is asi nejvíce znám díky své spolupráci s interprety jako Snoop Dogg, Xzibit, Murs, David Banner, Problem a pár dalších jim poskytnul některé ze svých beatů právě na jejich druhé album. Projekt zaznamenal okamžitý úspěch a napomohl skupině dále rozvíjet svůj „movement“ jakožto i fanouškovskou základnu napříč západním pobřežím.
Díky úspěchu prvního a druhého alba  byla očekávání na vydaní třetího alba s názvem WEST KEPT SECRET (2012) veliká. Promo akce tohoto alba přitáhli k Zoolay ještě více lidí a tozo album jim napomohlo k tomu že začali dělat shows i mimo hranice kalifornie a začli se objevovat i tam kde by si to dříve ani nedokázali představit. Během svého turné se ZOOLAY podařilo narazit na legendarní crew THE BEATNUTS s kterou také začli spolupracovat a jezdit s nimi tours. To dospělo k podepsaní smlouvy na EP pod novým labelem THE BEATNUTS jménem PIT FIGHT RECORDS. THE BEATNUTS začli rozvíjet a usměrňovat ZOOLAY tím že je vzali pod svá křídla a ukázali jim jak tahat za nitky a využívat vazby v hudebním průmyslu. Release tohoto alba jen upevnil pozici ZOOLAY a dopomohl jim k tomu se dostat až na mezinárodní hudební trh. Album „West Kept Secret“  je považováno za vyborné a inovativní kritiky po celém světě. ZOOLAY jsou hrdí hlavně na to, že zůstavají originální a nenásledují trendy a ani nepíšou jednoduché tupé rýmy. Důvod proč jejich třetí album nazvali „West Kept Secret“ je ten, že i přesto že jejich základna fanoušků je po celém světě veliká tak i přesto je tu stále hodně těch kteří si k ním budou muset cestičku najít.
Na albu se objevili jinak hvězdy jako Dibiase, T.H.X of Drop City Yacht Club, The Beatnuts, Exile, Planet Asia, Strong Arm Steady, Psycho Les, LMNO a mnoho dalších. Mimojíné se v kuloárech šeptá že  ZOOLAY spolupracují s Alchemistem na svých budoucích projektech.
ZOOLAY se v době kdy se zabarikádovali ve studiu z důvodu příprav jejich 2016 alba podařilo vydat EP s 6-ti skladbami s názvem “STILL LIVIN PROOF” (2015) a vydat více než 30 dalších songů.  Na tomto EP vzdávají hold Hip Hopové klasice albu „Living Proof“ od kapely Group Home  (Gangstarr Foundation) a  produkcím od Dj Premiera které právě posloužili jako hlavní zdroj inspirací pro toto album. Producent tohoto projektu  T.H.X znovuvytvořil LIVE ve studiu legendární beaty Dj Premiera které byli originálně sestaveny jen ze samplů a smyček. Tato produkce je svežím vzduchem do plachet a nejednomu milovníkovy zapříčiní nekontrolovatelný kyv hlavou nahoru a dolů. Dodatečně se v rámci projektu mají objevit sami monstři z Gangstarr Foundation a to LIL DAP či JERU THE DAMAJA tak aby byla dostatečně zakončena celková pocta skupině Group Home.
 
  

Rob Manga

Rob Manga se narodil a vyrost v nizozemském Groningenu, avšak v roce 2000 se přestěhoval do Amsterdamu. Ovlivněn styly jako je Soul, Disco, Pop, Rock našel Rob Manga zalibení a cit pro oduševnělé songy v ranném věku.

Pečlivě vybírajíc klasické stejně tak jako unikátní tracky si dává pozor na vysokou kvalitu zvuku a vyvinul si vyjímečný cit pro výběr hudby.

V roce 1992 byl přizván na první a později i nejúspěšnější amsterodamskou  HipHop/R&B-Party nazvanou Bassline která byla odstartována v legendárním The Roxy, poté se přesunula do The Soul Kitchen,  poté do Melkweg and nakonec našla domov v klubu Paradiso. Komerční úspěch Bassline akcí nakonec donutil Roba v roce 1999 k tomu že na nich přestal hrát. Chtěl zůstat věrny idolům jako je DJ Spinna, Kenny Dope, Danny Krivit a také těm kteří ho inspirovali  jako například Stevie Wonder, James Brown, The Jackson 5 a později i J Dilla.

Když jeho hudební vliv začal být znatelnější začal sám organizovat akce jako například LEGENDS:, která je ceněna jako nejlepší soul-party v Amsterdamu a prezentuje se svou unikátní audiovizuální formou. Dj Rob Manga a Vj Supreme Cuisine v něm během svého pětihodinového setu spojili, jak po hudební tak i  vizuální stránce, to nejlepší ze soul-music.

V roce 2017 přišel Rob Manga s novým konceptem s názvem AM/PM, během kterého roztáčel „kola z oceli“ po dobu 24 hodin jen a pouze z vinylů a to v amsterodamském klubu Toren.  Jakožto poklonu a poctu DJingu má Rob v plánu přínést tento AM/PM koncept široké veřejnosti.

 

Mrkni na Rob Mangu

Dj Sensi

Narozen roku 1982, Dj Sensi začal v roce 2000 hrát Hip-Hop a později i Dancehall . V roce 2003/2004 se připojil se k Reggae/Dancehall soundsystému PAPA PEDRO ENTERTAINMENT a objel s nimi Evropu. V roce 2004 vyhrál mezinárodní soundclash s názvem ‚WHO A DI BEST‘ proti KILL DEM SOUND ve francouzském Lille.  V roce 2011 v belgickém Ghentu se umístil jako druhý v BELJAM CUP CLASH kdy batloval proti MYSTIC BREEZE COLLECTIVE, BEATSTREET SOUND a DAKTARI SOUND. V roce 2012/2013 si dal pauzu.  Jeho zájem se otočil na zachování originální undergroundové hip hop kultury.  V roce 2014 dosal Dj Sensi možnost hrát pro DIRRTY D & KILLAMATIC na různých ‚HET BEEST‘ akcích. Společně s DIRRTY D, KILLAMATIC, SEM PHI a MADSIN HE zformovali rapovou crew   AMN (ANY MEANS NECESSARY).  Playlist Dj SENSIho je plný hip hopových, dancehall a reggae vypalovaček a klasik projojený s novodobými undergroundovými releasy. Mimo to kryl záda interpretům jako je JERU THE DAMAJA (USA), THE BEATNUTS (USA), R.A. THE RUGGED MAN (USA), MADCHILD (CAN), SHABAZZ THE DISCIPLE (USA), ECHO MINOTT (JAM), BESCENTA (JAM) a mnoho dalších…

Mrkni na Dj Sensi

Dj Goce

Dj Goce je původem z Makedonie a mimo to je i členem zdejší S.A.F. crew  aka Sakam Afro Frizura kterou tvoří  Smilen Dimitrov a Mitko Gaštarovski aka Pikisipi a právě DJ Goce aka Goce Trpkov, který jim již od roku 1993 kdy skupina vznikla kryje záda. Je nejen zkušeným Dj ale také promotérem a organizátorem akcí. Od roku 1996 kdy SAF poprvé vystoupili na festivalu „No Drugs“ a v roce 1998 kdy přišlo na řadu jejich první sólové vystoupení skupiny vystupuje v podstatě neustále. V roce 2001 měli dokonce možnost dělat předskokany skupině DasEfx a později vystupovali na festivalu kde se objevil i Grand Agent z Filadelfie. Známý je taký díky svým mixtapům s názvem Bootlegz Mixtape. V podstatě můžeme SAF přirovnat na úroveň PSH u nás a tak v persóně DJ Goceho vidíme člověka kterému bije hip hopové srdce na správném místě.

Mrkni na Dj Goce

Vidět je můžete tuto sobotu 24.06.2017 v pražském klubu Storm.
Sledujte náš BoombapCZ facebooku budeme soutežit dnes o tři lístky právě na tento koncert.

18893301_1853649354855860_4562782406841431596_n
15420857_10207963749147927_8765070139846708560_n
19055522_1230205873774449_4329069183626928059_o
19225259_10209473824778874_6740381171587458542_n

Komentáře

komentáře