Sdílej

„Vaše matka je tak tlustá, že když zhubne, tak bude furt tlustá“ vzkazuje MC GEY v rozhovoru pro boombap.cz

Zdravíme MC Geye, v první řadě nás bude samozřejmě zajímat nová deska Rap-Life. Začnu u coveru, ten sis předpokládám stejně jako u předchozích desek vyrobil sám a stejně jako název celého alba i z ilustrace je zřejmá inspirace hrou Half-life. Hrál jsi sérii Half Life? Jak tohle propojení vzniklo?

Čau! Ty jsi doktor? Nebo proč mě zdravíš? Né sranda! Cover jsem si dělal klasicky sám. Half- Life jsem samozřejmě hrál včetně většiny datadisků a epizod. Krudanze, kterej kompletně produkoval desku, miluje HALF-LIFE ještě víc. Jeho parta CRYSTAL KIDZ se tématikou hry zabývala i v textech. Proto jsem to chtěl nějak projit. Je to spíš symbolika. RAP-LIFE / HALF-LIFE. Rap je taková moje životní polovička. Gordon ve hře mlátil páčidlem příšery, který tady nemaj co dělat. Já na desce slovně mlátim všechny ze stejnýho důvodu. Přišel jsem vymlátit RAP do posledního zmrda!

Na Rap Life máš pouze jednoho hosta a to Resta. Proč jich nebylo více, hned mě napadl třeba Kato, se kterým jste na desce Smrt Žije dali snad nejlepší tuzemský feat roku.

Tenhle projekt je dost specifickej a krátkej. Nikdy jsem si moc nezakládal na hostech. Rest se tam objevil nějak přirozeně. Pouštěl jsem mu ty věci a tady jsem měl jen dvě sloky a jeho to bavilo, tak to napsal. Popravdě jsem moc o featech neuvažoval. Byl jsem do toho dost ponořenej a nechtěl jsem to hrotit. Kato by se tam určitě hodil, ale dodělával SMRT ŽIJE a já jsem na tu desku fakt nechtěl nikoho tahat, protože je to svym způsobem osobní deska. Já jsem na ní nasranej a já si stěžuju. Je to moje píčování.

Každá tvoje nová deska překonává kvalitou tu předchozí. Je to přirozený vývoj, nebo musíš ten posun nějak korigovat a třeba tě to stojí čím dál větší úsilí?

Jestli překonává každá deska tu předchozí to nevim. Podle mě jsou všechny moje desky super a každá má něco jinýho. Tahle je možná míň těžká na poslech a nejvíc přímočará a čistá. Za každou desku jsem měl dostat anděla. Co se týče úsilí, tak psaní týhle desky jsem si dost užíval a byl uplně přirozenej a zapálenej proces. Nemusel jsem vymýšlet témata a jenom jsem psal variace na urážení lidí. To ale neznamená, že ta deska neni inteligentní. Je to furt nadprůměrně inteligentní věc. To že v tom někdo vidí jenom urážení holek je věc druhá. Člověk, kterej má rád rap a neni blbej musí tu desku pochopit se všim všudy. Je tam spousta odkazů.

Většinu nové desky produkoval Krudanze, který naložil opravdu kvalitní beaty. A naopak DJ Fatte, který ti produkoval minulou desku se objevil tuším pouze v jedné záležitosti. Je nám jasné, že to automaticky není konec produkce od Fattea, ale spíše nás zajímá srovnání v čem jsou ti dva podobní, nebo naopak odlišní?

Krudanze desku produkoval kompletně. Dj Fatte dělal jen skreče v jedný věci. Krudanze je velmi šikovnej hoch! Dost věcí hraje sám a má specifickej sound. Celá deska má svůj zvuk a je jiná než desky co v ČR vycházej. Fattea miluju a dělá skvělý věci, do kterejch se mi dobře psali příběhy a témata. Krudanze je syrovej zmrd a do jeho beatů se píšou věci, který slyšíš na desce.

 

MC GEY

 

Jak vlastně vznikl tvůj pseudonym MC Gey?

V roce 2005 jsem měl s kamarádem koncert ještě pod názvem ACTIONDAY CREW. Byl jsem opilej z krabicáku a řval jsem na stagei, že jsem MC GEY a pak jsem si říkal, že to zní dobře, tak jsem to začal používat. Žádnej příběh tam není.

Ještě se vrátím k tvé ilustrátorské tvorbě. V nějakém rozhovoru jsem četl, že by si rád ilustroval i dětskou knížku. Podařilo se ti tohle přání splnit? Na čem aktuálně pracuješ v oblasti grafiky?

Ilustrací bych se rád živil a dělal jenom to, ale živim se jako grafik, kterej dělá v podstatě všechno. Ilustroval jsem dost věcí od oblečení přes prkna až po různý postery. V roce 2010 jsem postavil reálnou perníkovou chaloupku, do který jsi mohl vlízt. Pekl jsem ve spolupráci s Pardubickou firmou asi 100 kilo perníku, na kterej jsem dělal ilustrace cukrovou polevou. Knížku jsem ještě nedělal, ale snad se to podaří.

Neunikla nám přestřelka mezi Sergeiem Barracudou a Viktorem Sheenem do které ses následně také přimíchal. Předpokládáme, že z tvé strany se jedná o klasickou Geyovinu a na téhle vlně ses svezl spíše pro pobavení. Můžeš k nám tomu říct pár slov, máš nějakou reakci od těch dvou kosmonautů?

ROFL LOL! Přestřelka mi taky neunikla a kdo zná můj instagram, tak reakci pochopil. Přišlo mi to celý legrační, tak jsem to okomentoval. Měl jsem doma triko NASA a bomber, tak jsem natočil to video. Nemám rád, když někdo někomu vyhrožuje fyzickou likvidací a podobný píčoviny, proto jsem to komentoval. Sere mě, že se nikdo na instagramu neozve, když do něj někdo prudí. Mně kdyby někdo ve videu vyhrožoval, tak mu proskočim mobilem do bytu a ukousnu mu penis! To asi ne. Ale v rapu bych byl schopnej zabíjet. Reakce od účastníku jsem se dočkal. S obouma se znám. Viktor se tomu smál a Sergei týden potom napsal na Twitteru, že jsem příživnická mrdka. Mrdka rozhodně jsem…jinak bych se nenarodil! jinak s obouma milerád kdykoliv pojedu na dovolenou.

Předchozí desky provázel především fekální humor, teď dostaly prostor hlavně vtipy o tlustých holkách? Máš na to nějakou zpětnou vazbu od tlustých holek? Kde je ta hranice černého humoru za kterou už bys nechtěl jít?

Dost lidí tam slyší jenom fekální humor a tlustý holky. Je to jenom pár pointů z těch desek. Na všech deskách mám hodně vážných a smutných věcí. Samozřejmě, že humor tam má prioritu, ale některý lidi to špatně poslouchaj. Černej humor miluju. Nejsem debil, takže hranici mám. Musíš to umět používat. Hodně lidí se snaží bejt vtipný, ale neuměj to. To že řekneš vtip, neznamená že je to vtipný. To musí mít člověk asi v sobě. Nemám rád primitivní urážení a debilní lidi. Hranice za kterou bych nešel ti vysvětlovat nemusÍm, protože za ni nikdy nepůjdu.) Humor v podstatě nemá hranice. Jen ho nesmí dělat blbec.
 MC GEY

 

V rozhovoru pro barák si zmiňoval že posloucháš všechno, co vychází abys měl přehled a argumenty píčovat. Naše čtenáře by určitě zajímalo koho ze scény by jsi v tomto směru vyzdvihl a kdo ti naopak svým projevem přijde k smíchu?

K smíchu mi právě nepřijde moc věcí, což je škoda. Dost věcí ve mně nedělá nic. Všichni maj stejný texty i beaty. Neříkaj nic. Maj problémy, o kterejch bych se styděl říct, že to jsou problémy. Když už někdo píše egotrip, tak to neumí. Když se někdo snaží někoho urážet, tak to nemá šťávu atd. Vesměs mi ale nevadí nic. Samozřejmě mám rád rapový diskuze a rozebírat co kdo dělá špatně, nebo dobře, ale to je spíš zábava. Baví mě to pitvat. Miluju potkávat interperty v backstagích a řešit s nima rap. Je to ale spíš zábava a úchylnej zápal pro věc, ale že by mi něco z rapu vadilo v reálnym životě to asi ne. Jsem rád, že tu vzniká spousta novejch věcí a že je scéna fakt pestrá. Nemám problém s nikym…zároveň miluju do všeho píčovat! RAP! Kdybych měl vyzdvihnout jednoho člověka, tak je to v současnosti FOBIA KID. Tak nápaditý, vtipný, drzý, pravdivý, temný a inteligentní rýmy jsem dlouho neslyšel.

Máš na závěr nějaký vzkaz pro naše čtenáře, pro lidi ze scény, pro tuhle planetu?

Vaše matka je tak tlustá, že když zhubne, tak bude furt tlustá.

 úvodní foto by Stokyno

Komentáře

komentáře