Sdílej

YOUNG BLOOD
Illadel z Fialdelfie a jeho Hip Hop „Don’t Stop“

Illadel se narodil se a vyrůstal ve Filadelfii 90. let.  V období pokračující crackové epidemie 80.let. Už při porodu to s ním vypadalo bledě. Málem umřel poté, co se mu kolem krku omotala pupeční šňůra. Prostě a jednoduše dítě vyrůstající v prostředí crackové generace, které však nezaostalo a ani neusnulo na vavřínech. Teď navíc k tomu používá sebejistě svůj hlas, aby správně nasměroval lidi ven z podobných situací. V dětství vzhlížel a inspirovali ho umělci jako třeba král popu Michael Jackson. Jeho klipy si jako dítě pouštěl pořád dokola. K Hip Hopu jako takovému se dostal kolem puberty a první album, které si koupil bylo Jay-Z „Reasonable Doubt“ z roku 1996. To ho v podstatě nakoplo k tomu, že začal ve svých raných dvaceti a něco letech rapovat.

  
„Give them something they can’t relate to/supposed the change the world don’t let it Change you“
- Illadel 
  

Jdi si za tím co tě baví!

„Často jsem slýchával, když jsem sázel rýmy a nebo freestyloval, že mám jedinečný hlas. To nakoplo moje úsilí a zápal. Měl jsem touhu se ještě více zdokonalovat. I přesto, že jsem vyrůstal v chudobě, tak to vypadá, že jsem si z toho vždy uměl vzít jen to nejlepší. Můj zvuk je jinak pro mě „complex simplicity„. Což znamená v podstatě něco jako „složitá jednoduchost“.  Je to dané tím, že se skládá z mnoha různorodě propojených segmentů a částí. Jde v podstatě o kombinaci kvality a schopnosti to udělat přesně tak jak člověk chce, ale být při tom stále snadno pochopitelný ze strany publika.
 
„Divide and conquer hope you learned ya lesson / living in the depression hope you get the message“
- Illadel 
 

 Co zatím stihl a co má v plánu?

„Poslední dobou krom toho že nahrávám se kromě rapu hodně věnuji pod mým pseudonymem Doe Ali i produkci beatů. Plánuju vytvořit hudební projekt, který bude vycházet ze základů The Supreme Mathematics (nauka Five-Percent Nation). Jméno zatím nevím. Mimo to se chystám na spolupráci na soundtracku a nějakých aranžích pro reklamu. Některé z nich točím pro svoje projekty jiné pro ostatní lidi.“ 

Jinak se Illadelovi za jeho krátkou kariéru podařilo vydat dvě solo mixtapy. Jeden s názvem B.R.E.A.D ( Being Real Everyday All Day ) a ten druhý s názvem IlltownPAJeho zápal pro věc by mu mohl závidět kde kdo s přihlédnutím na to, že průměr shlédnutí které jeho videa na youtube mají je asi 400 views. Například track „Don’t stop“ by si zasloužil určitě mnohem více, ale i to je v podstatě důkaz novodobého trendu kdy masa hltá to co jí servirujou massmedia a nemají nutkání pídit se po nečem co vybočuje z řady už jen tím že je to osobité a na nic si to nehraje. O rozdílech v lyrickém obsahu a poselství tracku a umělce jako takového se snad ani bavit nemusíme.

 
„Getting at the paper to avoid the madness/just to play the game gotta lose ya blackness/what the determining factor/either you keep it real or you turn an actor“
– Illadel -
 

Rozhovor s ILLADELem pro Philly Goes Hard TV (české titulky)

Illadel nám dává naděj, že v dnešní době plné jednoduchých textů se i v mladší generaci rapperů najde člověk co přemýšlí a umí vyjádřit to co cítí. K tomu všemu se snaží i přes dnešní monotónní mainstreamové vlny přijít s něčím co vybočuje z normálu a má potenciál oslovit posluchače. Zasadní postavou ve všech směrech je DJ STASH MONEY a jeho PHILLY GOES HARD TV jelikož díky jeho nápadům a podpoře vznikla ve Filadelfii platforma, která dává možnost mladým umělcům prorazit a dá o sobě vědět. Pokud se o nich chcete dozvědět něco více, tak jednoduše klidkněte na tlačítko play. (Pro češtinu prosím klikněte na ikonu titulků na spodní liště videa.)

 

 

B.R.E.A.D ( Being Real Everyday All Day )

IlltownPA mixtape

Odkaz ke stažení zde: IlltownPA mixtape 

Komentáře

komentáře