Sdílej

Young Blood: Mladý talentovaný KlasiK přináší první vážný singl, aneb jak uplést z hovna bič na všechny.

Boombap hodnocení: 90%

Young Blood: Mladý talentovaný KlasiK přináší první vážný singl, aneb jak uplést z hovna bič na všechny.

90%

Vaše hodnocení: 4.1 (27 hlasů)

Je to téměř na chlup rok a týden, kdy nás poprvé kontaktoval mladičký talentovaný klučina z místa, kde bys hladový po rapu vyrůstat nechtěl „Kojetín“. Tehdy nám napsal vzkaz, s tím že by rád slyšel náš názor na své věci vyvěšené na soundcloudu. Inu rozklikl jsem přiložený odkaz a vybaflo na mě něco, čemu se i tento sympatický klučina teď musí pousmát s notnou dávkou nostalgie. Proč to říkám ? Tehdy jsem tedy nějak otevřeně onomu KlasiKovi, jak si svým pravým jménem David Dvořák přezdívá, naznačil, že z jeho tracků je cítit silný odér „jalovosti“ a že obrovský podíl v tom má za vinu, jakým byl proveden mix a master, a že tyto faktory nepříznivě ovlivňují celek, jehož součástí je i text a flow, které mají zajímavý potenciál. Dal jsem mu tip na zvukaře, který by mu mohl pomoci namixovat a vyladit jeho věci, nebo popřípadě dát indície, kde, proč a jak nechat vytunit svuj sound tak, aby neškrtil jeho snahu podat výkon na Micu. Navzdory tomu, že jsem v dobrém slova smyslu kritikou poněkud nešetřil, KlasiK poděkoval za názor, a vytratil se někam do tmy..

Náhle se vynořil po 11 měsících, dva dny před Silvestrem jako novoroční předsevzetí. Přišel nám nasázet několik odkazů s tím, že si mou radu vzal k srdci a všechny věci nese ještě téměř horké rovnou od Ondry Žatkuliaka. Při poslechu jsem nějak poprvé pochopil, že tento chalan to myslí zřejmě vážně. Konečně žádná hvězdná pěchota, ale mladý talentovaný člověk, který je ochotný naslouchat a vyhovět potřebám, které nastávají ve chvíli, kdy se snaží produkovat něco, co chce aby mělo váhu i pro ostatní „nevděčníky“ a nejen pro sebe samotného. Jak mi sám řekl, všechno to začalo tehdy, když se neměl komu svěřit se svými problémy, story jako z HarleQueensu pokračuje,

„Měl jsem nějaké výčitky svědomí a nevěděl jsem komu to říct, tak jsem to hodil na papír a chytlo mě to tak, že už jsem nevěděl jak přestat. Začal jsem freestylovat a jezdit po různých akcích, a začal si dělat první známosti. Tam jsem potkal člověka, který si říká Chorus, ten mi dal možnost si nahrát první věci ve studiu a nějak nečekaně se to chytlo. Od té doby to dělám, neustále, až na to, že mě nebaví masterovat každou věc někde jinde. Tím chci říct, že teď mi dělá mix a master Ondřej Žatkuliak a nemůžu si toho člověka vynachválit.“ 

Bohužel začínajícím interpretům v rubrice young blood ze zásady nevydáváme pouze audiostopy, atak neúnavný KlasiK dostal poslední indícii, „Lidi jsou rozhýčkaní dobou youtubu a podobných médií. Neplýtvej talent a natoč video. Chcou se ti dívat do tváře a posuzovat. Nemluvě o tom, že lépe vyplyne tvé nadání. Málo kdo si pustí audio stopu někoho neznámého.“

A bylo ticho….

Několik týdnů na to, přichází „Mladá Hladová Krev“ se svým debutovým videoklipem na úplně nejnovější single, který má na skladě. Spichnout mu ho pomohl další talentovaný umělec a beatmaker all in one, Honza Maměn, který zastřešoval projekt KlasiKovi svou hudební produkcí. Jednoduchým ale efektivním videoklipem na který se dobře dívá, překvapil Wal De Mar z TGNR.

IMG_20160206_110621

Těch, kteří to v dnešní době táhnou opravdu zdola – hore ve smyslu, že berou vážně to co chtějí dělat, ale zpočátku neví jak a za co, a jejich touha darovat milované scéně upřímný kus sebe je dovede k výslednému produktu v požadované kvalitě, je opravdu málo jako šafránu. To, co v nás chce zanechat tento mladý hráč, určitě budeme mít možnost pochopit hlouběji až po delším čase. Mám totiž takový „zvědavý“ pocit, že KlasiK je ten typ interpreta, jehož chtíč splnit si sen, ho donutil jako dvou měsíční mimino nasednout na favoritku, a zkusit vyjet kopec. Člověk by se mohl posrat když vidí, jak moc dobře mu to jede, téměř hned z první.

IMG_20160206_110524

KlasiK dokazuje, že je vzácnou Mladou Krví a za jeho snahu neojebat to a nenechat se poplácat po zádech jen od pár známých z Kojetína, dostává po roce svého vývoje od nás 90% za čistý Young Bood Produkt v podobě videosinglu VENOM !

Hlasujte nahoře, jak se vám tento talent líbí. A protože na boombapu ani my, ani vy nejste zm*di, věříme, že budete hlasovat spravedlivě dle svého uvážení.

Credit: KlasiK

 

Komentáře

komentáře